Jesteś tutaj

Firma Kamix nagrodzona!

14 Wrzesień 2015

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kamix Małgorzata Dryjańska to laureat tegorocznej, ósmej już edycji Nagrody Gospodarczej Ziemi Ostrowskiej im. ks. Augustyna Szamarzewskiego, której organizatorami są: Urząd Miejski w Ostrowie oraz tygodnik ,,Nasz Rynek”.
 
W czwartek, 10 września, w ostrowskim Forum Synagoga odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagród Gospodarczych Ziemi Ostrowskiej im. ks. Augustyna Szamarzewskiego. Wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach, dla firm małych, średnich i dużych. Dodatkowo, dwa przedsiębiorstwa zostały uhonorowane nagrodami specjalnymi.
 
Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Ziemi Ostrowskiej na stałe wpisał się w kalendarz imprez gospodarczych Ostrowa. O statuetkę Augustyna małe, średnie i duże przedsiębiorstwa rywalizowały już ósmy raz.
 
Patron nagrody, ksiądz Augustyn Szamarzewski, to nie tylko duchowny, ale także działacz i rzecznik pracy organicznej w Wielkopolsce w XIX wieku. W ciągu swojego życia wielokrotnie podejmował działania na rzecz poprawy bytu materialnego lokalnej społeczności. Przez 20 lat organizował i nadzorował Kasy Towarzystwa Rzemieślniczego. Idea księdza Szamarzewskiego, dotycząca ekonomii społecznej, do dziś jest aktualna. Przekładając to na dzisiejsze czasy, podobnie trudno jest przebić się małym, lokalnym firmom przez siłę globalizacji, potęgi firm zachodnich z wielkim kapitałem oraz nieograniczonym zalewem towarów z Azji. Trudno, ale nie zupełnie niemożliwie, czego codziennie dowodzą choćby laureaci Nagrody Gospodarczej Ziemi Ostrowskiej z minionych edycji.
 
W kapitule Nagrody Gospodarczej zasiedli: Beata Klimek - prezydent Ostrowa (przewodnicząca), Maria Kasprzak - Raszewska - Agencja Wydawniczo-Reklamowa ,,Nasz Rynek’’ (zastępca przewodniczącego), Jarosław Lisiecki - przewodniczący Rady Miejskiej Ostrowa, Mariusz Leki - przewodniczący Komisji Działalności Gospodarczej Ładu Przestrzennego i Gospodarki Gruntami Rady Miejskiej, Tomasz Adamek - prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Południowej Wielkopolski, Tadeusz Nawrocki - prezes zarządu Ostrowskiego Zrzeszenia Handlu i Usług, Ryszard Glapa - Starszy Cechu Rzemiosł Różnych, Paulina Starzyńska - prezes stowarzyszenia Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.
 
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Kamix” zostało wyróżnione w kategorii firm zatrudniających od 10 do 49 osób. „Kamix” zajmuje się głównie sprzedażą hurtową i detaliczną zabawek sprowadzanych zarówno z zagranicy jak i produkowanych w Polsce. Ponadto prowadzi też sprzedaż artykułów szkolnych, sportowych i upominków. Organizuje wiele eventów, podczas których dzieci mogą zapoznać się z produktami oferowanymi w sklepach. Stara się pomagać innym firmom, stowarzyszeniom, szkołom, przedszkolom, wspierając ich różnymi gadżetami i upominkami, pomaga w organizowaniu charytatywnych imprez kulturalnych.

Rate this article: 
Brak głosów